Na co si dát pozor při nákupu rotopedu z výprodeje nebo bazaru

Magnetický rotoped z výprodeje od solidního prodejce může být velice výhodnou koupí. Vztahují se na něho totiž veškeré záruky, stejně jako na zboží s původní cenou. Jiné je to už při nákupu v bazaru.

Stačí, aby měl rotoped drobnou vadu, přičemž je plně funkční, a už se zlevňuje o desítky procent. Někdy i téměř na polovinu původní ceny. A může to být třeba značkový rotoped z minulé sezóny. U větší slevy je třeba ověřit kvalitu a záruky obchodu, který vám ji poskytuje. Zlevněné zboží nemusí být v originálním balení, případně má otevřenou krabici. To však jeho funkci nijak nenarušuje a nezkracuje to ani 2letou záruku.

Lze reklamovat rotoped z internetového bazaru?

Větší obezřetnost je nutná u nákupu použitého zboží. Každý zájemce by se měl předem seznámit s jeho podmínkami. Problémem se mohou stát zejména následné reklamace věci z internetového bazaru. Běžné reklamace jako u nového zboží z obchodu zde uplatnit nejdou, i kdyby jejich lhůta ještě běžela. Prodejce se za věc zaručuje jen dobrovolně. Na vady použitého zboží vzniklé po jeho koupi se totiž zákonná ochrana nevztahuje.

U použitého zboží lze reklamovat jen případné skryté vady, případně dodatečně žádat slevu z ceny, nejvýše vrácení peněz. Lhůta na výtku a žádost o nápravu trvá půl roku od převzetí zboží. Obchodování prostřednictvím bazaru je tak založeno na solidním jednání.

Důvody výprodeje či odprodeje rotopedů

Když se však zamyslíte nad důvody, které lidi vedou k odprodejům rotopedů, i zde se vám může vydařit skvělý kup. Zajímavá je například poměrně častá kombinace výprodeje a bazaru - takto se dá dostat k zánovním rotopedům z fitcentra, které se ruší, vybavuje jinak a podobně.

Výhodou pro vás může být i to, že je pro někoho rotoped nevhodný dárek. Prodejci pak nezbývá, než ho výrazně zlevnit, i když je úplně nový. Někdo zase cvičení nestíhá, jako například paní, která prodává rotoped v bazaru za méně než polovinu původní ceny. Uvádí: "Je použitý pouze asi dvacetkrát. Koupila jsem si ho po porodu, ale na cvičení pak nezbýval čas."


Publikováno: 9. 6. 2016