Průvodce výběrem
rotopedů


Rotoped  >  Brzdný systém a další parametry výběru rotopedu

Brzdný systém a další parametry výběru rotopedu

Brzdný systém patří mezi hlavní parametry výběru rotopedu. Vyskytuje se většinou magnetický, který zajišťuje plynulý a tichý chod stroje, a pro domácí použití je naprosto dostatečný. O něco lepší vlastnosti má indukční (elektromagnetický) brzdný systém.

Co ještě prozkoumat, když vybíráte rotoped:

  • Rám – hlavně jeho doporučené zatížení (hmotnost a výška cvičence), design a ergonomii. Maximální nosnost rotopedu má být vždy o něco vyšší než je hmotnost nejtěžšího cvičence.
  • Zátěžové kolo – od 4 do 10 kg. Správná hmotnost je důležitá pro kvalitu a intenzitu tréninku. Těžší kolo zaručuje plynulejší a vyrovnanější chod, a tím i účinnější trénink.
  • Středové uložení zátěžového kola – má odpovídat intenzitě tréninku. Plynulý a tichý chod rotopedu garantují strojní kuličková ložiska.
  • Sedlo – preferujte anatomicky tvarovaná sedla a gelová sedla (není pravda, že čím větší sedlo, tím pohodlnější cvičení). Důležitá je možnost nastavení výšky sedla rotopedu. Většina rotopedů umožňuje nastavení sedla v podélném směru.
  • Řídítka – polohovatelná jsou standard. Správné nastavení polohy řídítek je nezbytné pro efektivní a pohodlný trénink.
  • Pedály – normou jsou balancovaná (vyvážená) šlapátka s nastavitelnými páskami pro bezpečné a účinné cvičení.
  • Počítače a snímače tepové frekvence – jednoduchý počítač je dnes součástí každého rotopedu. Měří rychlost, ujeté kilometry a čas cvičení. Profesionální modely rotopedů nabízejí nadstandarní funkce, např. měření tepové frekvence, počet spálených kalorií, nastavení profilu trasy a podobně.

Zajímejte se rovněž o to, zda má vyhlédnutý rotoped tichý chod, transportní kolečka a seřizovací nožičky na vyrovnání nerovností podlahy. Určitě vás potěší i další funkce – profesionální stroje umožňují připojení hrudního pásu a přizpůsobují rychlost tepové frekvenci cvičence, nabízejí tréninkové programy, změření tělesného tuku, orientační test tělesné kondice, senzory zabudované v rukojetích a podobná vylepšení pro atraktivitu tréninku.

Důležitá je i záruka, servis a dostupnost náhradních dílů, zkrátka péče dodavatele o zákazníka. Nejlépe ji prověříte v internetových recenzích uživatelů, kteří nakoupili před vámi.

A pak už se konečně můžete pustit do cvičení na rotopedu :-)


 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 24. 3. 2016


Další novinky

Jak brzy získat neodolatelná stehna a pozadí?

Fitness stroje jsou neustále vylepšovány s cílem vyhovět všem přáním uživatelů. A protože jsou nyní velmi žádaná pevná stehna a pozadí, byl vyvinut robustní magnetický rotoped-recumbent a veslovací trenažér v jednom.

8. 7. 2016

Pozor, rotopedy v posilovnách jsou plné bakterií

Výzkum společnosti FitRated překvapil i jeho realizátory. Zjistili totiž, že rotopedy a další fitness stroje či pomůcky v posilovnách mají na sobě více bakterií a choroboplodných zárodků než záchodová prkénka, veřejné kohoutky a podnosy ve školních jídelnách.

5. 5. 2016

všechny novinky