Průvodce výběrem
rotopedů


Rotoped  >  Rotoped je klasika, která nestárne a zazáří i jako dárek na Vánoce

Rotoped je klasika, která nestárne a zazáří i jako dárek na Vánoce

Pokud rozmýšlíte nad výběrem fitness stroje na domácí posilování, můžete zůstat u klasiky. Moderní rotopedy se vyrovnají i novinkám na fitness trhu.

Pro domácí cvičení si můžete vybrat mezi řadou trenažérů - rotopedy, elipticaly, cyklotrenažéry, spinning kola, veslovací trenažéry, běžecké pásy. Výběr je veliký, ale co tak zůstat u klasiky? Rotopedy vás nezklamou.

Rotopedy na domácí použití koupíte již za 3 000 korun. Za tak nízkou cenu pořídíte třeba Rotoped inSPORTline Tulsa, manuálně ovládaný se 4 kg zátěžovým kolem a magnetickým brzdným systémem. Zabírá málo místa a vyniká tichým chodem, jako všechny rotopedy s magnetickým brzdným systémem. 

Připlaťte si za kvalitnější výbavu a více funkcí

Pro náročnější sportovce jsou určeny rotopedy, které běžně stojí od 10 tisíc korun, jen v akcích méně. Jsou elektronicky ovládané, mají těžší zátěžové kolo, mnohem vyšší nosnost a hrudní pás, díky kterému je cvičení mnohem efektivnější. 

Rotoped inSPORTline X-Type - D

Na obrázku je jeden z nich. Domácí ergometr Rotoped inSPORTline X-Type, který má nosnost 150 kg a díky 9 kg zátěžovému kolu je ideální pro intenzivní cvičení. Má HRC program pro přizpůsobování zátěže podle aktuální tepové frekvence. Snímače tepové frekvence jsou v rukojetích.

Tak co, který rotoped bude ten váš vánoční dárek?

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 11. 11. 2014


Další novinky

Pozor, rotopedy v posilovnách jsou plné bakterií

Výzkum společnosti FitRated překvapil i jeho realizátory. Zjistili totiž, že rotopedy a další fitness stroje či pomůcky v posilovnách mají na sobě více bakterií a choroboplodných zárodků než záchodová prkénka, veřejné kohoutky a podnosy ve školních jídelnách.

5. 5. 2016

Propojte rotoped s tabletem, jezděte a bavte se!

Když se lidé vyjadřovali k tomu, proč svůj rotoped využívají nedostatečně (kromě věšení prádla), uváděli většinou, že jízda na něm je neskonale nudná. Někdejší rotopedy měly navíc jen omezené funkce. Doba se však mění přímo závratně a současné modely toho nabízejí opravdu hodně.

6. 4. 2016

Brzdný systém a další parametry výběru rotopedu

Brzdný systém patří mezi hlavní parametry výběru rotopedu. Vyskytuje se většinou magnetický, který zajišťuje plynulý a tichý chod stroje, a pro domácí použití je naprosto dostatečný. O něco lepší vlastnosti má indukční (elektromagnetický) brzdný systém.

24. 3. 2016

všechny novinky