Průvodce výběrem
rotopedů


Rotoped  >  Rotopedy stále patří do posiloven

Rotopedy stále patří do posiloven

I přes nástup nových strojů zůstávají stálicemi profesionálních i domácích posiloven rotopedy. Jízda na nich patří celosvětově mezi nejvíce oblíbené a prozkoumané fitness aktivity.

Pokud se zeptáte lidí s artrózou nebo sportovců, co je drží nad vodou, nikdo vám neřekne, že tabletky. Rovněž lékařské studie se shodují v tom, že klouby potřebují především přiměřené cvičení posilující okolní svaly, konkrétně pro koleno je ideální jízda na rotopedu či kole. Stroj zároveň formuje stehenní, lýtkové i hýžďové svaly a celkově posiluje kondici.

Proč používat rotoped? Odpovídá lékař

Rotoped má velkou výhodu možnosti cvičení v domácím prostředí, nezávislém na počasí. Jeho plusem je rovněž nastavení individuální zátěže a měření výkonu.

V e-shopu inSPORTline se velmi dobrých recenzí uživatelů dočkal robustní magnetický rotoped X-type s tichým chodem, nosností až 150 kilogramů a akční cenou pod deset tisíc korun. Jednu z nich napsal lékař Miroslav Havlas: „Jsem těžký kardiak s ochablým svalstvem dolních končetin a potřebuji si proto prověřovat srdeční zátěž během cvičení. Parametry, které rotoped nabízí, mi vyhovují.“

Sdílejte článek

Zveřejněno: 18. 6. 2014


Další novinky

Pozor, rotopedy v posilovnách jsou plné bakterií

Výzkum společnosti FitRated překvapil i jeho realizátory. Zjistili totiž, že rotopedy a další fitness stroje či pomůcky v posilovnách mají na sobě více bakterií a choroboplodných zárodků než záchodová prkénka, veřejné kohoutky a podnosy ve školních jídelnách.

5. 5. 2016

Propojte rotoped s tabletem, jezděte a bavte se!

Když se lidé vyjadřovali k tomu, proč svůj rotoped využívají nedostatečně (kromě věšení prádla), uváděli většinou, že jízda na něm je neskonale nudná. Někdejší rotopedy měly navíc jen omezené funkce. Doba se však mění přímo závratně a současné modely toho nabízejí opravdu hodně.

6. 4. 2016

Brzdný systém a další parametry výběru rotopedu

Brzdný systém patří mezi hlavní parametry výběru rotopedu. Vyskytuje se většinou magnetický, který zajišťuje plynulý a tichý chod stroje, a pro domácí použití je naprosto dostatečný. O něco lepší vlastnosti má indukční (elektromagnetický) brzdný systém.

24. 3. 2016

všechny novinky