Průvodce výběrem
rotopedů


Rotoped  >  Máte pohybové omezení? Volte recumbent – rotoped s křeslem

Máte pohybové omezení? Volte recumbent – rotoped s křeslem

Recumbent je ergonomický a velmi pohodlný rotoped, jehož sedlo s opěradlem připomíná spíše křeslo, takže zapadne i do moderního interiéru. 

Hlavní je však jeho užitečnost, kterou oceňují rekonvalescenti, senioři, rehabilitující po úrazech či lidé obéznější, protože jim umožňuje trénovat opravdu komfortně.

Za účelem zhubnutí a sledování pokroků je důležité porozhlédnout se po přístroji, který měří tepovou frekvenci. Tuky jsou spalovány jen v jejím aerobním pásmu, vypočítaném individuálně. 

Snížení hmotnosti zaručí poctivé půlhodinové šlapání alespoň třikrát týdně při tepové frekvenci v aerobním pásmu. Zabavit se u toho dá například sledováním oblíbeného pořadu v televizi, s recumbentem navíc v pohodlném křesle.

Magnetický rotoped fitness přístrojům stále vévodí. Vděčí za to své spolehlivosti, jednoduchosti ovládání, tichému chodu a cenové dostupnosti. Nástupem recumbentů má ještě širší využití.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 31. 1. 2014


Další novinky

Pozor, rotopedy v posilovnách jsou plné bakterií

Výzkum společnosti FitRated překvapil i jeho realizátory. Zjistili totiž, že rotopedy a další fitness stroje či pomůcky v posilovnách mají na sobě více bakterií a choroboplodných zárodků než záchodová prkénka, veřejné kohoutky a podnosy ve školních jídelnách.

5. 5. 2016

Propojte rotoped s tabletem, jezděte a bavte se!

Když se lidé vyjadřovali k tomu, proč svůj rotoped využívají nedostatečně (kromě věšení prádla), uváděli většinou, že jízda na něm je neskonale nudná. Někdejší rotopedy měly navíc jen omezené funkce. Doba se však mění přímo závratně a současné modely toho nabízejí opravdu hodně.

6. 4. 2016

Brzdný systém a další parametry výběru rotopedu

Brzdný systém patří mezi hlavní parametry výběru rotopedu. Vyskytuje se většinou magnetický, který zajišťuje plynulý a tichý chod stroje, a pro domácí použití je naprosto dostatečný. O něco lepší vlastnosti má indukční (elektromagnetický) brzdný systém.

24. 3. 2016

všechny novinky