Průvodce výběrem
rotopedů


Rotoped  >  Jak často jezdit na rotopedu?

Jak často jezdit na rotopedu?

Otázka, kterou si pokládáte ke každému cvičení, nemá jasnou odpověď. Tak alespoň pár tipů pro jízdu na rotopedu.

Záleží také, zda chcete jízdou na rotopedu zhubnout, nebo posílit svaly na nohách. Pro zhubnutí je důležité jezdit ráno nalačno, nebo 2-3 hodiny po jídle. Jezděte aspoň půl hodiny, aby tělo začalo spalovat tuky. 

Obecně se doporučuje jezdit na rotopedu, nebo i na jiném fitness stroji tak 3x týdně po dobu 40-60 minut. Není jednoduché dodržet čas, zvláště pokud cvičíte doma a ruší vás rodina :-)

Stanovte si jasný cíl, spojte cvičení s jinou aktivitou

Je důležité si stanovit cíl - např. zhubnout do měsíce 2 kilogramy, nebo snížit procento tuku v těle. Ke cvičení pak přidejte i změnu jídelníčku, omezte tuky a cukry.

Cvičení doma je vhodné spojit třeba s oblíbeným seriálem a jezdit na rotopedu před televizí.

Pro posílení nohou si nastavte na rotopedu vyšší zátěž a postupně ji přidávejte. Pokud to rotoped umožňuje, nastavte si také kopcovity terén pro jízdu.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 11. 1. 2013


Další novinky

Pozor, rotopedy v posilovnách jsou plné bakterií

Výzkum společnosti FitRated překvapil i jeho realizátory. Zjistili totiž, že rotopedy a další fitness stroje či pomůcky v posilovnách mají na sobě více bakterií a choroboplodných zárodků než záchodová prkénka, veřejné kohoutky a podnosy ve školních jídelnách.

5. 5. 2016

Propojte rotoped s tabletem, jezděte a bavte se!

Když se lidé vyjadřovali k tomu, proč svůj rotoped využívají nedostatečně (kromě věšení prádla), uváděli většinou, že jízda na něm je neskonale nudná. Někdejší rotopedy měly navíc jen omezené funkce. Doba se však mění přímo závratně a současné modely toho nabízejí opravdu hodně.

6. 4. 2016

Brzdný systém a další parametry výběru rotopedu

Brzdný systém patří mezi hlavní parametry výběru rotopedu. Vyskytuje se většinou magnetický, který zajišťuje plynulý a tichý chod stroje, a pro domácí použití je naprosto dostatečný. O něco lepší vlastnosti má indukční (elektromagnetický) brzdný systém.

24. 3. 2016

všechny novinky