Průvodce výběrem
rotopedů


Rotoped  >  Proč rotoped magnetic?

Proč rotoped magnetic?

Při výběru rotopedu se setkáte s pojmem magnetic rotoped, nebo magnetický rotoped. Co to znamená?

Pojem magnetický rotoped (nebo zkráceně rotoped magnetic) vychází z použitého brzdného systému rotopedu. Magnetic rotopedy mají magnetický brzdný systém. Ten najdete u většiny prodávaných rotopedů.

Jak funguje magnetický brzdný systém?

Odpor při šlapání vytváří stálý magnet, který mění polohu vůči setrvačníku a tím se mění brzdný účinek.

Výhodou je tichost brzdy a dlouhá životnost.

Dokonalejším systémem je indukční (elektromagnetická) brzda. Pro běžné domácí použití stačí rotoped s magnetickou brzdou.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 13. 10. 2012


Další novinky

Pozor, rotopedy v posilovnách jsou plné bakterií

Výzkum společnosti FitRated překvapil i jeho realizátory. Zjistili totiž, že rotopedy a další fitness stroje či pomůcky v posilovnách mají na sobě více bakterií a choroboplodných zárodků než záchodová prkénka, veřejné kohoutky a podnosy ve školních jídelnách.

5. 5. 2016

Propojte rotoped s tabletem, jezděte a bavte se!

Když se lidé vyjadřovali k tomu, proč svůj rotoped využívají nedostatečně (kromě věšení prádla), uváděli většinou, že jízda na něm je neskonale nudná. Někdejší rotopedy měly navíc jen omezené funkce. Doba se však mění přímo závratně a současné modely toho nabízejí opravdu hodně.

6. 4. 2016

Brzdný systém a další parametry výběru rotopedu

Brzdný systém patří mezi hlavní parametry výběru rotopedu. Vyskytuje se většinou magnetický, který zajišťuje plynulý a tichý chod stroje, a pro domácí použití je naprosto dostatečný. O něco lepší vlastnosti má indukční (elektromagnetický) brzdný systém.

24. 3. 2016

všechny novinky